انجمن گفتگوی فراد اندیش

به اشتراک بگذارید:
آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

معرفی منابع یادگیری

2 ارسال‌
2 کاربران
1 لایک
1,280 نمایش‌
(@ahmadmember)
ارسال‌: 25
Trusted Member Customer
شروع کننده موضوع

۱- کتابی به من معرفی کنید که جامع و شامل باشد هرچند لاتین باشد که اعتماد به نفس کار کردن را به من بدهد.
۲- برای کسب درامد خوب و عالی از FPGA چه چیزهای را در ارتباط با آن باید خوب بلد باشیم. اگر کتابی هست معرفی کنید.
۳- در صنایع نظامی از یک متخصص FPGA چه چیزهایی را میخواهند.

ارسال‌شده : 5 اردیبهشت، 1396 11:26 ب.ظ
(@ahmadsaghafi)
ارسال‌: 107
Estimable Member Admin

۱- متاسفانه من چنین کتابی را نمی‌شناسم و احتمال می‌هدم که وجود هم نداشته باشه. برای یادگیری و تسلط به این حوزه، نیاز است که موارد مختلفی را از کتاب‌ها و مستندات شرکت سازنده FPGA (مثلا Xilinx) مطالعه کنید و همچنین از تجربه افراد باسابقه در این زمینه استفاده کنید.

قبلا چند کتاب را در کانال معرفی کردم که می‌توانید از آنها استفاده کنید:

دانلود کتاب CIRCUIT DESIGN WITH VHDL

دانلود کتاب ADVANCED FPGA DESIGN

۲- برای کسب درآمد عالی در این زمینه، باید اولا، پیاده‌سازی مدارات دیجیتال با FPGA را به خوبی یاد بگیرید و به آن مسلط شوید. یعنی به زبان VHDL یا Verilog کاملا مسلط شوید و آن را درک کنید و همچنین به FPGA و نحوه بکارگیری مناسب و صحیح منابع موجود در آن مسلط شوید.

در مرحله بعد، بهتر است در مورد نحوه پیاده‌سازی الگوریتم‌های پردازش سیگنال دیجیتال با FPGA مطالعه و تمرین کنید؛ چون این حوزه، بیشترین کاربرد FPGA را شامل می‌شود و اگر شما به آن مسلط شوید، حتما درآمد خوبی هم خواهید داشت.

دوره جامع طراحی دیجیتال با FPGA

۳- در صنایع نظامی همه مواردی را که در بند ۲ اشاره کردم از شما انتظار دارند.

البته به این نکته هم توجه داشته باشید که همین الان افرادی با توانایی کمتر در این حوزه در صنایع مختلف مشغول به کار هستند. اما مواردی که به آنها اشاره کردم، اگر کمی تجربه هم به آن اضافه شود، می‌تواند برای رسیدن به درآمد خیلی خوب به شما کمک کند.

ارسال‌شده : 5 اردیبهشت، 1396 11:29 ب.ظ
کمیل پورهادی واکنش نشان داد
به اشتراک بگذارید:
>