دوره‌های آموزش FPGA فراد اندیش

تمام دوره‌های آموزش FPGA فراد اندیش به صورت آنلاین (آموزش‌های ویدئویی از قبل ضبط شده) ارائه می‌شوند. برای اطلاع در مورد نحوه برگزاری دوره‌ها، لطفا روی دکمه زیر کلیک کنید

دوره‌های اصلی

در حال حاضر، سه دوره اصلی در زمینه FPGA در گروه مهندسی فراد اندیش برگزار می‌شود:

دوره طراحی دیجیتال با FPGA

دوره طراحی دیجیتال با FPGA یک دوره جامع در زمینه پیاده‌سازی مدارات دیجیتال به کمک FPGA است که در آن با زبان VHDL و نحوه اصولی استفاده از منابع سخت‌افزاری درون FPGA برای پیاده‌سازی انواع مدارات دیجیتال آشنا می‌شوید. تنها پیش‌نیاز شرکت در این دوره، آشنایی عمومی با مدارت منطقی است.

دوره پردازش سیگنال با FPGA

دوره پردازش سیگنال با FPGA نحوه پیاده‌سازی بهینه هر نوع الگوریتم پردازش سیگنال در FPGA را به شما می‌آموزد. پیش‌نیاز شرکت در این دوره، آشنایی نسبی با زبان VHDL و FPGA است اما نیازی به آشنایی قبلی با الگوریتم‌های پردازش سیگنال وجود ندارد. 

دوره اینترفیس با FPGA

در دوره اینترفیس با FPGA با نحوه پیاده‌سازی اصولی هر نوع ماجول اینترفیسی در FPGA آشنا می‌شوید. علاوه بر آن با انواع پروتکل‌های ارتباطی و نحوه پیاده‌سازی آنها آشنا می‌شوید. پیش‌نیاز شرکت در این دوره، آشنایی نسبی با زبان VHDL و FPGA است.

دوره آنلاین طراحی دیجیتال با FPGA یک دوره کاملا تخصصی است که حدود چهار سال آن را به صورت حضوری در آموزشگاه افراد اندیش تدریس کردم و حالا بیش از پنج سال است که به صورت آنلاین ارائه می‌شود.

در این دوره من دقیقاً همان روش‌ها و تکنیک‌هایی که در انجام ده‌ها پروژه موفق صنعتی به کار بردم را به شما می‌آموزم و شما هم می‌توانید با اطمینان از کاربردی بودن این روش‌ها و به سرعت، در انجام پروژه‌های خودتان از آنها استفاده کنید.

۹ جلسه آموزش ویدئویی

این دوره شامل ۲۷ ساعت آموزش ویدئویی از قبل ضبط شده است که در قالب ۹ جلسه آموزشی ارائه می‌شود.

ویدئوی ۱۰ جلسه پرسش و پاسخ آنلاین منتخب

۱۰ ویدئوی ۹۰ دقیقه‌ای از جلسات پرسش و پاسخ آنلاین که قبلا ضبط شده‌اند و در آنها شخصا به تمام سوالات و مشکلات شما که ممکن است در هنگام یادگیری درس‌ها و انجام تمرینات پیش بیاید پاسخ داده‌ام.

ارسال تمرین‌های هفتگی

هر هفته، یک یا دو تمرین را برایتان ارسال می‌کنم تا به کمک آن بتوانید نکاتی را که در دوره می‌آموزید با مثال‌های به دقت انتخاب شده تمرین کنید.

نظر شرکت‌کنندگان قبلی دوره طراحی دیجیتال با FPGA

من قبلا با VHDL آشنایی داشتم و فکر می‌کردم که مسلط هستم. اما با اتمام این دوره و دوره پردازش سیگنال با FPGA، زمانی که به گذشته و اطلاعات و کدنویسی خودم فکر می‌کنم، می‌فهمم که فقط اعتماد به نفس کاذب داشته‌ام و کدهای بسیار ناکارآمد و حتی نادرست می‌نوشتم. در کل دوره عالی بود و از شما متشکرم.

علیرضا ذاکری

دوره نوزدهم

از زحمات استاد گرانقدر، جناب آقای مهندس ثقفی بابت تشکیل این دوره و آموزش‌های عالی ایشان که خیلی از نکات آن حتی در دانشگاه‌های برتر تهران هم گفته نشده بود، کمال سپاس و امتنان را دارم. امید آنکه این مسیر، شروع موفقیت‌های عالی در این زمینه برای بنده و سایر دوستان این کلاس باشد.

الهام رحمان

دوره بیست و دوم

در دوره آنلاین پردازش سیگنال با FPGA دقیقا همان روشی را که در مدت بیش از ۱۵ سال گذشته برای پیاده‌سازی انواع الگوریتم‌های پردازش سیگنال دیجیتال با FPGA به کار برده‌ام آموزش می‌دهم.

این روش را در چند سال گذشته به بسیاری از همکارانم نیز منتقل کرده‌ام و در حال حاضر، بسیاری از آنها به کمک همین سیستم، بخش پیاده‌سازی دیجیتال در شرکت‌های مختلف را هدایت می‌کنند.

۱۰ جلسه آموزش ویدئویی

این دوره شامل بیش از ۲۰ ساعت آموزش ویدئویی از قبل ضبط شده است که در قالب ۱۰ جلسه آموزشی ارائه می‌شود.

پیاده‌سازی ۶ پروژه کامل

در این دوره، شش مثال بسیار کاربردی و مهم را از ابتدا یعنی از مدل‌سازی در نرم‌افزار متلب تا پیاده‌سازی به کمک زبان VHDL انجام می‌دهم.

ارسال تمرین‌های هفتگی

هر هفته، یک یا دو تمرین را برایتان ارسال می‌کنم تا به کمک آن بتوانید نکاتی را که در دوره می‌آموزید با مثال‌های به دقت انتخاب شده تمرین کنید.

نظر شرکت‌کنندگان قبلی دوره پردازش سیگنال با FPGA

به نظر بنده، این دوره در کنار سادگی زبان توضیح، مطالب بسیار عمیقی را پوشش می‌دهد و برای کسانی که نیاز به دریافت مطالب عملی و کاربردی دارند بسیار مفید است. بنده به شخصه در طول حضور در این کلاس از این مطالب در پروژه دانشگاهی استفاده کردم و نمره بسیار بالایی دریافت کردم و حتی به بعضی از اساتید بعضی مطالب را آموختم.

امین میرزازاده نافع

دوره پنجم

محمد جوادیان

دوره آموزشی پردازش سیگنال با FPGA جزء بهترین دوره‌های آموزشی است که بنده سپری نموده‌ام. همچنین با قرار دادن فایل‌های ویدئویی آموزشی رایگان که در اختیار عموم قرار داده‌اید، جنابعالی خدمت بزرگی به پیشرفت علم در سطح کشوری انجام داده‌اید. از همه زحمات شما کمال تشکر را دارم.

محمد جوادیان

دوره ششم

دوره‌های تکمیلی

در حال حاضر، دو دوره تکمیلی در گروه مهندسی فراد اندیش برگزار می‌شود. تمام این دوره‌ها به جز دوره تکنیک‌های پیشرفته تست مدار با چیپ‌اسکوپ به صورت مجزا ارائه نمی‌شوند و فقط به عنوان هدیه شرکت در دوره‌های اصلی قابل دسترسی هستند.

دوره تکنیک‌های تست مدار با ChipScope

در این دوره با بهترین روش تست عملی مدارات دیجیتال یعنی ابزار چیپ‌اسکوپ آشنا می‌شوید. این دوره به طور مستقل قابل دسترسی است اما به عنوان هدیه شرکت در دوره پردازش سیگنال با FPGA نیز به صورت رایگان ارائه می‌شود.

دوره آنلاین استاندارد کدنویسی برای FPGA

دوره الگوی استاندارد کدنویسی برای FPGA

الگوی استاندارد کدنویسی برای FPGA مجموعه‌ای از روش‌ها و تکنیک‌های بسیار حرفه‌ای است که به شما کمک می‌کند بینش خودتان را نسبت به استفاده از FPGA عمیق‌تر کنید و تکنیک‌های فوق حرفه‌ای را در پیاده‌سازی به کار ببرید. این دوره، فقط به عنوان هدیه شرکت در دوره‌های طراحی دیجیتال با FPGA و پردازش سیگنال با FPGA ارائه می‌شود.

دوره آنلاین رازهای افزایش سرعت مدار در ISE

دوره رازهای افزایش سرعت مدار در ISE

دوره رازهای افزایش سرعت مدار در ISE به شما کمک می‌کند سرعت مدارات دیجیتال را طی فرایندی کاملاً تخصصی به مقدار مورد نظرتان افزایش دهید. این دوره، فقط به عنوان هدیه شرکت در دوره‌های طراحی دیجیتال با FPGA و پردازش سیگنال با FPGA ارائه می‌شود.

دوره طراحی نهفته با میکروبلیز

در این دوره با روش استفاده از میکروکنترلر مخصوص شرکت زایلینکس یعنی میکروبلیز آشنا می‌شوید. این دوره، فقط به عنوان هدیه شرکت در دوره پردازش سیگنال با FPGA ارائه می‌شود.

برد آموزش FPGA فراد ۱

برای کمک به یادگیری بهتر آموزش‌ها، ما برد مخصوصی را به نام فراد ۱ طراحی کرده‌ایم. در حال حاضر، این برد فقط به افرادی که حداقل در یکی از دو دوره اصلی فراد اندیش شرکت کنند ارائه می‌شود.

برد آموزش FPGA فراد ۱

برد فراد ۱ به منظور کمک به یادگیری بهتر شرکت کنندگان در دوره‌های اصلی فراد اندیش طراحی شده است. در طول چهار سال گذشته، این برد همواره موجود بوده است اما با توجه به محدودیت‌های موجود، فقط به افرادی که حداقل در یکی از دو دوره اصلی ما شرکت کنند ارائه می‌شود.

>