انجمن گفتگوی فراد اندیش

به اشتراک بگذارید:
Notifications
Clear all

مشکل بسته شدن نرم‌افزار ISE در ویندوز ۱۰

کاربر مهمان
(@ahmadmember)
عضو برجسته Customer

سلام،

من نرم افزار ISE رو نصب کردم و طبق روش گفته شده اون رو کرک هم کردم. اما وقتی نرم افزار رو باز می کنم و مثلا میخوام یه پروژه جدید درست کنم برنامه بسته میشه. من نرم افزار رو روی ویندوز ۱۰ نصب کردم.

نقل‌قول
شروع کننده موضوع ارسال‌شده : 21 خرداد، 1396 2:38 ق.ظ
احمد ثقفی
(@ahmadsaghafi)
عضو Admin

سلام،

برای رفع این مشکل ابتدا نرم‌افزار را نصب و به نحو صحیح کرک کنید. برای آشنایی با این مراحل می‌توانید برنامه ویدئویی زیر را ببنید:

نحوه نصب و کرک نرم‌افزار ISE

بعد از نصب و با فرض اینکه نرم‌افزار را در درایو C نصب کرده‌اید، مراحل زیر را به دقت انجام دهید تا مشکل برطرف شود:

۱- ابتدا وارد فولدر C:Xilinx14.7ISE_DSISElibnt64 شوبد و نام فایل libPortability.dll را به libPortability.dll.orig تغییر دهید.

۲- در فولدر مرحله ۱، یک کپی از فایل libPortabilityNOSH.dll ایجاد کنید و نام آن را libPortability.dll بگذارید.

۳- حال وارد فولدر C:Xilinx14.7ISE_DScommonlibnt64 شوید و فایل libPortabilityNOSH.dll را در این فولدر هم کپی کنید.

۴- در فولدر مرحله ۳، نام فایل libPortability.dll را به libPortability.dll.orig تغییر دهید.

۵- در آخر، نام فایل libPortabilityNOSH.dll در فولدر مرحله ۳ را به libPortability.dll تغییر دهید.

موفق باشید

پاسخنقل‌قول
ارسال‌شده : 21 خرداد، 1396 2:54 ق.ظ
smsjzia
(@smsjzia)
عضو جدید

سلام جناب مهندس
بنده کارهایی که فرمودید رو انجام دادم و مشکل خود ISE حل شده و هم ise و هم isim به درستی کار میکنند ولی نرم افزار planahead برایم باز نمیشود.من از ویندوز 10 استفاده میکنم.
ممنون

پاسخنقل‌قول
ارسال‌شده : 29 اسفند، 1397 1:58 ق.ظ
smsjzia
(@smsjzia)
عضو جدید

سلام جناب مهندس
دیروز که پرسیدم ازتون کمی بعدش تو یکی از فروم های خارجی راه حلش رو پیدا کردم که آدرس فروم رو قرار میدم:

https://www.eevblog.com/forum/microcontrollers/guide-getting-xilinx-ise-to-work-with-windows-8-64-bit/

تو اولین پست این صفحه هم راه حل مشکل ise رو گفته و هم راه حل مشکل planAhead

پاسخنقل‌قول
ارسال‌شده : 29 اسفند، 1397 2:25 ب.ظ
شکوفه دانا پسندید
احمد ثقفی
(@ahmadsaghafi)
عضو Admin

سلام،

ممنون از اطلاعاتی که در این بخش قرار دادید.

موفق باشید.

پاسخنقل‌قول
ارسال‌شده : 7 فروردین، 1398 11:12 ب.ظ
masoud_hesamifar
(@masoud_hesamifar)
عضو جدید

سلام
من نسخه 14.7 را روی ویندوز 10 نصب کردم اما نه بصورت اتوماتیک پنجره لایسنس ظاهر شد و نه برنامه اجرا میشود که به صورت دستی فعال شود.

پاسخنقل‌قول
ارسال‌شده : 25 مرداد، 1398 3:46 ب.ظ
احمد ثقفی
(@ahmadsaghafi)
عضو Admin

سلام،

ابتدا مراحلی که در پست دوم همین صفحه گفته شده است را به طور دقیق انجام دهید. سپس برنامه را باز کنید و گزینه Manage License را از منوی Help انتخاب کنید و نرم‌افزار را کرک کنید.

موفق باشید.

پاسخنقل‌قول
ارسال‌شده : 29 مرداد، 1398 4:33 ق.ظ
محمدرضا فراهانی
(@m_farahani)
عضو جدید

با سلام و تشکر فروان بابت محتواهای مفید که در اختیار می‌گذاردید
بنده نرم‌افزار را از لینکی که معرفی فرموده بودید، دانلود و نصب کردم. البته ورژن 14.7 روی سایت قرار گرفته و ورژن 14.6 وجود ندارد. بعد از اتمام نصب پنجره مربوط به لایسنس باز نشد و از مسیری که فرمودید، پنجره لایسنس را باز کردم. بار اول که فایل را فراخوانی کردم، و از ستون چهارم جدول پایین چک کردم، جدول کاملاً خالی بود و وقتی خواستم مجدد فایل را فراخوانی کنم، اخطار داد که میخواهی overwrite کنی که من ok کردم ولی پنجره‌ای ظاهر شد که اخطار داده بود:
cannot remove file C:.Xilinx/xilinx_ise.lic
نکته این که بنده نرم‌افزار را در درایو E نصب کردم و سورس هم در درایو E قرار دارد و فایل لایسنس را از همانجا فراخوانی کردم. ولی گویا از فایل لایسنس موجود در فولدر Xilinx. استفاده کرده است.
نکته دیگر اینکه در مقابل عبارت XILINXD_LICENCE_FILE آدرس فایل مربوط به لایسنس نرم‌افزار دیگری وجود داشت که من عجله کردم و Set را زدم که نمیدانم ربطی به مشکل ایجاد شده دارد یا نه. باتشکر فراوان، ممنون میشوم اگر بنده را راهنمایی فرمایید

پاسخنقل‌قول
ارسال‌شده : 7 فروردین، 1399 8:44 ب.ظ
زهرا شاه میر
(@sh)
عضو جدید Customer

سلام 

من نسخه 14.7 را روی ویندوز 10 نصب کردم اما نه بصورت اتوماتیک پنجره لایسنس ظاهر شد و نه برنامه اجرا میشود که به صورت دستی فعال شود. مراحلی که در قسمت دوم این پست فرموددید را انجام دادم ولی بازهم درست نشد و برنامه باز نمیشه تا بتونم قسمت کرک را انجام بدهم.

پاسخنقل‌قول
ارسال‌شده : 7 شهریور، 1399 3:08 ب.ظ
احمد ثقفی
(@ahmadsaghafi)
عضو Admin

@sh سلام، شما ابتدا باید مشکل باز نشدن برنامه را مطابق با دستورالعمل ابتدای این صفحه برطرف کنید و سپس برنامه را کرک کنید. سعی کنید با دقت مراحل را انجام دهید و مطمئن باشید مشکل حل می‌شود چون این روش بارها استفاده و تست شده است.

موفق باشید.

پاسخنقل‌قول
ارسال‌شده : 20 مهر، 1399 11:21 ق.ظ
احمد ثقفی
(@ahmadsaghafi)
عضو Admin

@m_farahani سلام،

متاسفانه من متوجه مشکل شما نشدم. هیچ تنظیم خاصی به جز معرفی فایل کرک در این مرحله نیاز نیست.

موفق باشید.

پاسخنقل‌قول
ارسال‌شده : 20 مهر، 1399 11:22 ق.ظ
ریحانه السادات زمانی
(@hironegar)
عضو جدید Customer

من ise رو نصب کردم و کرکش رو انجام دادم و ise بدون مشکل باز میشه.اما system generator  کرش می کنه و باز نمیمونه .میشه راهنمایی کنید که مشکلش چجوری حل میشه؟

پاسخنقل‌قول
ارسال‌شده : 8 بهمن، 1399 12:45 ب.ظ
احمد ثقفی
(@ahmadsaghafi)
عضو Admin

@hironegar

اصولا system generator را باز نمی‌کنیم و من نمی‌دانم شما دقیقا چه نرم‌افزاری را باز کرده‌اید. برای اطلاع در مورد نحوه استفاده از system generator برنامه ویدئویی زیر را ببینید:

آموزش System Generator

موفق باشید

پاسخنقل‌قول
ارسال‌شده : 9 بهمن، 1399 5:32 ب.ظ
به اشتراک بگذارید:
>