انجمن گفتگوی فراد اندیش

به اشتراک بگذارید:
آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

تمام شدن sliceها

7 ارسال‌
3 کاربران
0 لایک
794 نمایش‌
(@m12gsj)
ارسال‌: 26
Eminent Member
شروع کننده موضوع

سلام
در یک طراحی با اینکه lut های زیادی استفاده نشده وجود دارد، در هنگام map کردن خطای تمام شدن منابع رو میده
بعد از بررسی متوجه شدم sliceها تموم شده
در هر slice هشت ff و چهار lut وجود دارد ولی نرم افزار سنتز فلیپ فلاپ های طرح رو از یکسری slice برداشته و lutها رو از یکسری slice دیگه و این باعث شده sliceهای چیپ تمام بشه
آیا قیدی هست که باعث بشه تا نرم افزار سنتز از تمام ff و lut های یک slice استفاده کنه؟
ff = 2964 az 11440
lut = 3974 az 5720
slice = 1347 az 1430

با تشکر

ارسال‌شده : 18 آذر، 1398 7:17 ب.ظ
(@ask_linx)
ارسال‌: 16
Active Member

سلام دوست من
متاسفانه باید بگم خیر چنین قیدی نیست.
این شرایط تو طرح شما نشان دهنده این هست که مجموعه بزرگ و متاووتی از کنترل ست ها تو طرحتون دارید
منظور از کنترل ست سیگنال های کلاک، ریست و enable و ... غیره هست به همین دلیل کدتون بیش از حد بزرگ شده. کافیه تو این زمینه کدتون بهینه کنید مشکلات همینجوری برطرف میشه.

ارسال‌شده : 21 آذر، 1398 1:22 ق.ظ
(@m12gsj)
Eminent Member
شروع کننده موضوع

خیلی ممنون از پاسختون
مسئله اینه که ماژول اصلی من بسیار حجم کمی داره و من قصد دارم این ماژول رو به صورت موازی و به تعداد زیادی گسترش بدم.
به عنوان مثال 50 تا از این ماژول رو که میزارم مشکلی نیست و تقریبا نصف منابع مصرف شده ولی 50 رو که میکنم 60 منابع تموم میشه
کلا مشکل اینه که بعد از implement هنوز کلی slice هست که فلیپ فلاپ بدون مصرف و کلی هم lut بدون مصرف داره

ارسال‌شده : 24 آذر، 1398 3:00 ب.ظ
(@ask_linx)
ارسال‌: 16
Active Member

سلام
از اینکه دیر جواب میدم شرمنده
اگه هنوز مشکلتون برطرف نشده تو تلگرام به من پیام بدین @ask_linx

ارسال‌شده : 5 بهمن، 1398 11:30 ب.ظ
(@m12gsj)
Eminent Member
شروع کننده موضوع

سلام
سلامت باشین
خداروشکر حل شد ممنون

ارسال‌شده : 7 اسفند، 1398 1:36 ق.ظ
(@dabidian)
ارسال‌: 1
New Member

سلام
میشه توضیح بدین که چه طور حل شد؟
ممنون

ارسال‌شده : 19 اسفند، 1398 2:53 ب.ظ
(@m12gsj)
Eminent Member
شروع کننده موضوع

سلام
اینجوری که من فهمیدم هیچ وقت نمیشه به طور 100 درصد از تمامی منابع استفاده کرد. یعنی هرچه قدر هم که نرم افزار بتونه خوب place و route کنه بازهم نمیشه توقع داشت تمام lutها و ff های یک Slice مصرف بشن
ولی بااین وجود سعی کردم هرکدوم از ماژول هامو بهینه تر کنم تا منبع کمتری مصرف بشه

ارسال‌شده : 21 اسفند، 1398 1:59 ق.ظ
به اشتراک بگذارید:
>