پیاده‌سازی عملی

پیاده‌سازی عملی یک پروژه در FPGA

پیاده‌سازی عملی یک پروژه FPGA شامل مراحلی است که باید پشت سر هم و به دقت باید انجام شوند تا نتیجه مطلوب حاصل شود. در این برنامه ویدئویی، تمام مراحل مربوط به پیاده‌سازی را مرحله به مرحله و به کمک یک برد آموزشی به شما نشان خواهم داد.

پیاده‌سازی عملی بر روی FPGA نیاز به مقدماتی دارد که در برنامه یک قدم مانده به پیاده‌سازی عملی در مورد آنها به طور مفصل توضیح دادم.

برای آشنایی با مراحل قبل از پیاده‌سازی عملی مدار، این برنامه ویدئویی را ببینید…

در این برنامه، ابتدا موضوعات مربوط به مقدمات پیاده‌سازی را مرور می‌کنم و سپس، یک مثال را به صورت عملی و به کمک یک برد آموزشی FPGA پیاده‌سازی می‌کنم.

همچنین در مورد نحوه پروگرام کردن FPGA و حافظه Flash برای ذخیره دائمی فایل توصیف کننده مدار توضیح خواهم داد و تمام مراحل این کار را به صورت عملی به شما نشان خواهم داد.

اگر مایلید بیشترین بهره را از این برنامه ببرید، پیشنهاد می‌کنم برنامه‌های ویدئویی قبلی در مورد نرم‌افزار ISE و همچنین آموزش زبان VHDL را قبل از مشاهده این برنامه ببینید.

برای آشنایی با نرم‌افزار ISE این برنامه ویدئویی را ببینید…

برای آشنایی با زبان VHDL این برنامه ویدئویی را ببینید…

لینک دانلود (زمان: ۱۲ دقیقه — ۲۹ مگابایت)

 

 

آیا برنامه ویدئویی پیاده‌سازی عملی یک پروژه در FPGA برای شما مفید بود؟

لطفا نظرتان را در مورد این برنامه در پایین همین پست با دیگران به اشتراک بگذارید. همچنین با فشردن هر کدام از دکمه‌های زیر و اشتراک‌گذاری این مطلب در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید افراد بیشتری را در یادگیری این مطالب سهیم کنید.

 

 • محمد گفت:

  بسیار عالی

 • سهند گفت:

  خداخیرتون بده.ممنون

 • آرش گفت:

  سلام
  در کد نمونه پروژه LED ، عمل جمع صرفا با علامت + انجام شده است.
  در صورتی که برای جمع دو سیگنال (در پروژه یکی از سیگنال ها می تواند عدد یک می باشد)، آیا نباید برنامه adder نوشته شود؟ چرا که در حال نوشتن کد یک سخت افزار هستیم نه برنامه نویسی!
  با سپاس

  • سلام،

   ممنون از توجه شما به این برنامه.

   در زبان VHDL عملگر + تعریف شده است و استفاده از آن منجر به پیاده‌سازی یک جمع کننده بهینه می‌شود.

   موفق باشید.

 • جمشیدی گفت:

  مثل همیشه عااااااااااالی.خداخیرتون بده.