پیاده‌سازی اعداد مختلط در FPGA

پیاده‌سازی اعداد مختلط در FPGA

در این برنامه کوتاه اما کامل ویدئویی، نحوه پیاده‌سازی اعداد مختلط در FPGA را به شما نشان خواهم داد. در بسیاری از الگوریتم‌های پردازش سیگنال، شما نیاز دارید تا روی اعداد مختلط محاسباتی را انجام دهید. اما پیاده‌سازی محاسبات مختلط در FPGA نیاز به دانستن نکاتی دارد که در این فیلم هشت دقیقه‌ای در مورد آنها توضیح خواهم داد.

در مدارات دیجیتال به طور کلی و FPGAها به طور خاص، تحقق فیزیکی یا مداری برای پیاده‌سازی اعداد مختلط وجود ندارد. بنابراین برای پیاده‌سازی این اعداد و انجام محاسبات روی آنها باید از روش مخصوصی استفاده کرد.

در این برنامه ویدئویی، به جز توضیح این روش، مثال کاملی هم برای پیاده‌سازی ضرب مختلط در FPGA به کمک زبان VHDL ارائه خواهم داد تا موضوع پیاده‌سازی اعداد مختلط به طور کامل برای شما جا بیفتد.

برای آشنایی با زبان VHDL این برنامه ویدئویی را ببینید…

مثالی که در این ویدئو مطرح می‌شود، ممکن است از لحاظ سرعت کلاک، بهینه نباشد. پیشنهاد می‌کنم به عنوان تمرین، این مدار را خودتان به روش پایپ‌لاین پیاده‌سازی کنید و افزایش حداکثر سرعت کلاک قابل اعمال به آن را خودتان بررسی کنید.

برای آشنایی با روش‌های افزایش سرعت مدارات دیجیتال، این برنامه ویدئویی را ببینید…

لینک دانلود (زمان: ۸ دقیقه — ۱۶ مگابایت)

 

آیا برنامه ویدئویی پیاده‌سازی اعداد مختلط در FPGA برای شما مفید بود؟

لطفا نظرتان را در مورد این برنامه در پایین همین پست با دیگران به اشتراک بگذارید. همچنین با فشردن هر کدام از دکمه‌های زیر و اشتراک‌گذاری این مطلب در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید افراد بیشتری را در یادگیری این مطالب سهیم کنید.

کانال آموزش FPGA از صفر

3 پاسخ
  1. علی
    علی گفته:

    سلام
    من fpga کار نمیکنم اما این ویدئو رو دیدم و از نحوه اموزش روان شما بسیار لذت بردم امید که جسارت شروع تحصیل این مدل رو به دست بیارم و از تجربیات ارزشمند شما استفاده بیشتر کنم .با آرزوی درخشش بیشتر شما موفق باشید .

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

خوشحال خواهم شد نظر شما را در مورد این پست بدانم.
ایمیل شما برای دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *