ضرب در FPGA

پشت پرده عملیات ضرب در FPGA

آیا می‌دانید عملیات ضرب در FPGA را می‌توان به روش‌های مختلفی پیاده‌سازی کرد؟

آیا با روش‌های انتخاب نوع پیاده‌سازی عملیات ضرب در FPGA آشنا هستید؟

در این برنامه ویدئویی، شما را با دو روش اصلی پیاده‌سازی ضرب در FPGA آشنا می‌کنم و تکنیک‌هایی را به شما معرفی می‌کنم که به کمک آن می‌توانید به نرم‌افزار پیاده‌سازی دستور دهید از کدام روش برای پیاده‌سازی استفاده کند.

در این برنامه، همچنین بلوک DSP48 را که یکی از منابع سخت‌افزاری موجود در FPGAها است معرفی می‌کنم. به کمک بلوک DSP48 شما می‌توانید عملیات ضرب را به صورت کاملا بهینه از نظر سرعت، حجم و توان مصرفی در FPGA پیاده‌سازی کنید.

برای آشنایی با ماهیت و ساختار FPGAها این برنامه ویدئویی را ببینید…

به کمک بلوک DSP48 شما نه تنها می‌توانید عملیات ضرب در FPGA را پیاده‌سازی کنید، بلکه انواع ترکیب‌های ضرب و جمع را هم می‌توانید فقط به کمک یک بلوک DSP48 پیاده‌سازی کنید.

در انتهای این برنامه، چند مثال کوچک هم از نحوه صحیح استفاده از بلوک DSP48 مطرح می‌کنم و نشان می‌دهم چطور می‌توان محاسبات ریاضی شامل ضرب و جمع‌های مرتبط را به کمک این ماجول پیاده‌سازی کرد.

 

لینک دانلود (زمان: ۲۲ دقیقه — ۳۱ مگابایت)

 

آیا برنامه ویدئویی پشت پرده عملیات ضرب در FPGA برای شما مفید بود؟

لطفا نظرتان را در مورد این برنامه در پایین همین پست با دیگران به اشتراک بگذارید. همچنین با فشردن هر کدام از دکمه‌های زیر و اشتراک‌گذاری این مطلب در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید افراد بیشتری را در یادگیری این مطالب سهیم کنید.

کانال آموزش FPGA از صفر

3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

خوشحال خواهم شد نظر شما را در مورد این پست بدانم.
ایمیل شما برای دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.

پاسخ دهید

You have to agree to the comment policy.