توسط احمد ثقفی 

5 مهر, 1399

آشنایی با نرم‌افزار ویوادو

جدیدترین نرم‌افزار شرکت Xilinx در حوزه پیاده‌سازی سخت‌افزاری سیستم‌های دیجیتال به کمک FPGAهای این شرکت، نرم‌افزار ویوادو است.

تا اواخر سال ۲۰۱۳، شرکت Xilinx نرم‌افزار ISE را برای این هدف ارائه می‌کرد، اما از آن به بعد، نرم‌افزار ویوادو به بازار عرضه شد و دیگر نسخه جدیدی از نرم‌افزار ISE ارائه نشد.

در این برنامه ویدئویی، شما را با قابلیت‌های ویژه نرم‌افزار ویوادو و تفاوت‌های مهم آن در مقایسه با نرم‌افزار ISE آشنایی می‌کنم. همچنین به این سوال مهم پاسخ می‌دهم که دقیقا چه زمانی و به چه دلیل باید از نرم‌افزار ویوادو استفاده کنیم.

More...

یکی از باورهای اشتباهی که در بین بعضی از استفاده کنندگان از محصولات شرکت زایلینکس وجود دارد است که با توجه به اینکه نرم‌افزار ویوادو جدیدترین نرم‌افزار در حوزه توسعه سیستم‌های سخت‌افزاری است، بنابراین دیگر نیازی به نرم‌افزار ISE نیست!

برای آشنایی با نرم‌افزار ISE این برنامه ویدئویی را مشاهده کنید...

اما آیا با وجود ویوادو دیگر نیازی به ISE نخواهیم داشت؟

پاسخ به این پرسش را در این برنامه ویدئویی به طور مفصل بررسی خواهم کرد. 

این قسمت اول از آموزش نرم‌افزار ویوادو است. در قسمت بعدی، به طور عملی وارد نرم‌افزار ویوادو خواهم شد و ضمن معرفی بخش‌های مختلف آن، یک مثال ساده را هم پیاده‌سازی خواهم کرد.

برای دانلود نسخه با کیفیت این ویدئو، روی دکمه زیر کلیک کنید:

آیا برنامه ویدئویی آشنایی با نرم‌افزار ویوادو برای شما مفید بود؟

لطفا نظرتان را در مورد این برنامه در پایین همین پست با دیگران به اشتراک بگذارید. همچنین با کلیک روی هر کدام از دکمه‌های اشتراک گذاری ابتدای این مطلب و به اشتراک‌گذاری آن در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید افراد بیشتری را در یادگیری این مطالب سهیم کنید.

کانال تلگرام آموزش FPGA از صفر

برای عضویت در کانال تلگرام و دسترسی به آموزش‌های بیشتر و اطلاع سریع از زمان انتشار آموزش‌ها و تخفیف‌های ویژه، روی دکمه زیر کلیک کنید:

درباره نویسنده:

احمد ثقفی

شاید به این موضوعات نیز علاقه داشته باشید:

 • بسیار خوشحالم که پس از این وقفه ی طولانی به وعده ی خود عمل کردید و امیدوارم این آموزش ها با نظم و سرعت مناسبی که از شما انتظار می ره ادامه پیدا کنه. بسیار خوب می شه که شامل مباحث پیشرفته تری مانند زینک و پنتالینوکس هم بشه. مرسی

  • سلام،

   آموزش فشرده ویوادو به طور کامل ضبط شده است و در حال حاضر در مرحله ادیت است. این آموزش در روزهای آتی به دوره طراحی دیجیتال با FPGA اضافه خواهد شد.

   موضوعاتی که اشاره کردید در برنامه آموزشی ما قرار ندارند. به طور کلی، آموزش‌های این سایت فقط در حوزه توسعه سخت‌افزار خواهند بود و نه توسعه نرم‌افزار.

   موفق باشید.

 • سلام
  آموزش ویوادو قرار بود به عنوان آموزش هدیه برای دوره پردازش سیگنال باشد که با وقفه حداقل 1 ساله سرانجام در فراد اندیش قرار داده شد. آیا این آموزش در حساب کاربری شرکت‌کنندگان قرار داده خواهد شد؟
  با تشکر از فراد اندیش

  • سلام،

   ما هیچگاه زمان مشخصی را برای انتشار این آموزش مشخص نکرده بودیم. بلکه قرار بود هر زمان این آموزش به دوره طراحی دیجیتال با FPGA اضافه شد، به عنوان هدیه به دوره پردازش سیگنال هم اضافه شود. تا چند روز دیگر این اتفاق خواهد افتاد.

   موفق باشید.

 • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

  ۷ تکنیک پیشرفته کدنویسی برای FPGA

  >