انجمن گفتگوی فراد اندیش

به اشتراک بگذارید:
آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

پردازش سیگنال

2 ارسال ها
2 کاربران
1 Likes
409 نمایش‌
مصطفی
(@mostafakhademsadryahoo-com)
ارسال‌: 1
New Member Customer
شروع کننده موضوع
 

عرض سلام خدمت استاد ثقفی .سوالی داشتم در مورد وارد کردن دیتای ورودی تعداد بالا در پیاده سازی عملی و سخت افزاری.فرض کنیم قرار است به فیلتر fir تعداد 10000 ورودی نویز صوتی وارد شود.در مثال هایی که در دوره آموزشی انجام دادیم همیشه دیتاهای زیادی که از فایل تکست از متلب میخواندیم را در محیط تست بنچ به فیلتر اعمال میکردیم و در کد اصلی فقط با یک ورودی ثابت پله برنامه را تست کردیم.چگونه میتوانیم تعداد ورودی زیاد را در کد اصلی vhdl و خارج از تست بنچ، به صورت عملی به fpga وارد کنیم؟

 
ارسال‌شده : 3 اسفند، 1399 5:48 ب.ظ
احمد ثقفی
(@ahmadsaghafi)
ارسال‌: 106
Illustrious Member Admin
 

سلام،

اگر پروژه شما یک سیستم کامل باشد، قاعدتا به طور طبیعی یک منبع تولید دیتا در آن وجود دارد. مثلا ممکن است در سیستم شما یک ADC وجود داشته باشد که در حال نمونه‌برداری است و به این ترتیب تعداد نامحدودی دیتا ایجاد می‌شود.

اگر سیستم هنوز کامل نیست و شما برای انجام تست عملی نیاز به اعمال تعداد ورودی زیاد دارید، روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارد. مثلا می‌توانید دیتای مورد نظرتان را در یک حافظه داخلی یا حافظه خارجی ذخیره کنید و به مدارتان اعمال کنید. یا مثلا اگر ورودی مدارتان می‌تواند یک ورودی تصادفی باشد، می‌توانید یک بلوک تولید کننده نویز در مدارتان پیاده‌سازی کنید و از آن به عنوان ورودی مدار اصلی استفاده کنید.

موفق باشید.

 
ارسال‌شده : 8 اسفند، 1399 11:46 ق.ظ
مصطفی reacted
به اشتراک بگذارید:
>