انجمن گفتگوی فراد اندیش

به اشتراک بگذارید:
آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

آموزش DSP

2 ارسال‌
2 کاربران
0 Reactions
961 نمایش‌
 T.S.
(@t-s)
ارسال‌: 5
Active Member
شروع کننده موضوع
 

سلام و عرض ادب خدمت جناب مهندس ثقفی ؛

استاد با توجه به اینکه خیلی از افراد مشتاق شرکت در دوره پردازش سیگنال ، درس DSP رو در دانشگاه پاس نکردند ، می خواستم بپرسم احتمالش هست در آینده ، دوره ای هم برای تدریس این درس ( یا مثلا دوره هایی مثل پردازش سیگنال با متلب ) ارائه کنید؟ ( البته متوجه هستم که در دوره پردازش سیگنال با FPGA ، فقط پیاده سازی الگوریتم های پردازشی رو آموزش میدید و نه طراحی الگوریتم ها رو و شاید بدون دانش تئوری در زمینه طراحی الگوریتم ها هم بشه دوره رو گذروند ولی مسلما افرادی که به مباحث تئوری طراحی هم آشنا باشند ، استفاده بیشتری هم از دوره پیاده سازی شما خواهند کرد. )

اگر جواب منفی هست ، برای کسیکه بخواد خودش این درس رو یاد بگیره و در حد حرفه ای مسلط بشه ، چه روشی رو پیشنهاد میکنید و چقدر زمان میبره ؟

پیشاپیش بابت وقتی که میگذارید ممنونم

 
ارسال‌شده : 6 مرداد، 1397 5:10 ب.ظ
(@ahmadsaghafi)
ارسال‌: 107
Estimable Member Admin
 

سلام،

همانطور که خودتان هم اشاره کردید، موضوع دوره پردازش سیگنال با FPGA پیاده‌سازی الگوریتم‌های پردازش سیگنال به کمک FPGA است. یعنی ما فرض می‌کنیم یک الگوریتم آماده وجود دارد و حالا می‌خواهیم آن را پیاده‌سازی کنیم.

متاسفانه در حال حاضر، برنامه‌ای برای برگزاری دوره‌ای مرتبط با تئوری پردازش سیگنال نداریم.

برای یادگیری این موضوع می‌توانید با خواندن یک کتاب خوب شروع کنید اما رسیدن به تسلط کافی، نیاز به تمرین و تجربه و مشاوره از افراد مسلط به این حوزه در محیط کار دارد.

موفق باشید.

 
ارسال‌شده : 23 مرداد، 1397 8:12 ب.ظ
به اشتراک بگذارید:
>