پیاده‌سازی مدار دیجیتال با FPGA

مراحل پیاده‌سازی مدار دیجیتال با FPGA

بعد از اینکه یک طرح دیجیتالی را که در ذهن شما است به کمک یکی از زبان‌های توصیف سخت‌افزاری مثل VHDL یا Verilog توصیف کردید، مراحلی وجود دارد تا مدار مورد نظر شما در FPGA پیاده‌سازی شود.

در این برنامه ویدئویی، این مراحل هفت‌گانه را به شما توضیح خواهم داد تا یک دید کلی نسبت به کل فرآیند پیاده‌سازی مدار دیجیتال با FPGA به دست آورید.

More...

اولین مرحله پیاده‌سازی مدار دیجیتال با FPGA اصطلاحا ورود طرح یا design entry نام دارد که در واقع همان توصیف مدار به کمک یک زبان HDL و وارد کردن این توصیف در نرم‌افزار پیاده‌سازی مثل ISE یا ویوادو است.

برای آشنایی بیشتر با زبان VHDL، این برنامه ویدئویی را ببینید...

مراحل هفت‌گانه پیاده‌سازی مدار دیجیتال با FPGA به صورت زیر است:

 1. 1
  ورود طرح - Design Entry
 2. 2
  شبیه‌سازی طرح - Design Simulation
 3. 3
  سنتز طرح - Design Synthesis
 4. 4
  جانمایی طرح - Design Placement
 5. 5
  مسیریابی طرح - Design Routing
 6. 6
  ایجاد فایل پیکره‌بندی - Configuration File Creation
 7. 7
  پیکره‌بندی FPGA یا FPGA Configuration

در این برنامه، این هفت مرحله را که معمولا توسط نرم‌افزار پیاده‌سازی انجام می‌شود به علاوه وظایف اصلی شما به عنوان پیاده‌ساز مدار دیجیتال در FPGA توضیح می‌دهم.

برای دانلود نسخه با کیفیت این ویدئو، روی دکمه زیر کلیک کنید:

آیا برنامه ویدئویی مراحل پیاده‌سازی مدار دیجیتال با FPGA برای شما مفید بود؟

لطفا نظرتان را در مورد این برنامه در پایین همین پست با دیگران به اشتراک بگذارید. همچنین با کلیک روی هر کدام از دکمه‌های اشتراک گذاری در ستون سمت چپ این صفحه و اشتراک‌گذاری این مطلب در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید افراد بیشتری را در یادگیری این مطالب سهیم کنید.

کانال تلگرام آموزش FPGA از صفر

برای عضویت در کانال تلگرام و دسترسی به آموزش‌های بیشتر و اطلاع سریع از زمان انتشار آموزش‌ها و تخفیف‌های ویژه، روی دکمه زیر کلیک کنید: