روش توصیف مدارات دیجیتال برای FPGA

چطور یک مدار دیجیتال را برای FPGA توصیف کنیم؟

مداری که در ذهن شما به عنوان طراح و پیاده‌ساز دیجیتال وجود دارد باید به نحوی برای FPGA توصیف شود.

این کار عملا توسط نرم‌افزارهای مخصوصی که برای این هدف طراحی شده‌اند انجام می‌شود. 

اما سوال اساسی در ذهن بسیاری از افرادی که به تازگی وارد دنیای پیاده‌سازی با FPGA شده‌اند این که چطور طرح مدار دیجیتالی را که در ذهن دارند برای نرم‌افزار پیاده‌سازی توصیف کنند.

در این برنامه ویدئویی، روش‌های توصیف مدارات دیجیتال برای نرم‌افزارهای پیاده‌سازی دیجیتال با FPGA را به شما توضیح می‌دهم و همچنین روش اصلی را که در عمل و در پروژه‌های حرفه‌ای از آن استفاده می‌شود معرفی می‌کنم.

More...

به طور کلی، دو روش برای توصیف مدارات دیجیتال برای نرم‌افزارهای پیاده‌سازی وجود دارد:

  • استفاده از شماتیک مدار
  • استفاده از زبان توصیف سخت‌افزاری

در این برنامه در مورد مزایا و معایب استفاده از هر کدام از این دو روش صحبت خواهم کرد و نهایتا توضیح خواهم داد که در پروژه‌های حرفه‌ای از کدام یک از این روش‌ها استفاده می‌شود.

در ادامه این ویدئو، همچنین به صورت مقدماتی در مورد زبان VHDL و مفاهیم مهم آن صحبت خواهم کرد و بخش‌های اصلی آن را به کمک یک مثال بسیار ساده معرفی می‌کنم.

برای آشنایی بیشتر با زبان VHDL، این برنامه ویدئویی را ببینید...

برای دانلود نسخه با کیفیت این ویدئو، روی دکمه زیر کلیک کنید:

آیا برنامه ویدئویی توصیف مدارات دیجیتال برای FPGA برای شما مفید بود؟

لطفا نظرتان را در مورد این برنامه در پایین همین پست با دیگران به اشتراک بگذارید. همچنین با کلیک روی هر کدام از دکمه‌های اشتراک گذاری در ستون سمت چپ این صفحه و اشتراک‌گذاری این مطلب در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید افراد بیشتری را در یادگیری این مطالب سهیم کنید.

کانال تلگرام آموزش FPGA از صفر

برای عضویت در کانال تلگرام و دسترسی به آموزش‌های بیشتر و اطلاع سریع از زمان انتشار آموزش‌ها و تخفیف‌های ویژه، روی دکمه زیر کلیک کنید: