آنچه در سال ۹۵ انجام دادیم

آنچه در سال ۹۵ انجام دادیم

اگر از من در مورد مهمترین دستاوردهای سال ۹۵ برای گروه مهندسی فراد اندیش بپرسند، بدون شک پاسخ من این خواهد بود:

در سال ۹۵ موفق شدیم رشته‌های اعتماد بین خودمان و مخاطبانمان را به نحو چشمگیری تقویت کنیم و این سنگ بنای موفقیت ما در سال‌های بعد خواهد بود.

اما عامل به وجود آمدن این اعتماد چه بود؟

More...

من فکر می‌کنم ارائه بی‌قید و شرط و تمام و کمال دانسته‌ها و تجربیات ناب حرفه‌ای به مخاطبان و پاسخگویی دائمی، مهمترین عامل ایجاد اعتماد ارزشمندی است که در حال حاضر بین ما و شما وجود دارد.

برای دانلود فایل PDF این مقاله، روی دکمه زیر کلیک کنید:

در تمام آموزش‌های رایگان و غیر رایگان سعی کرده‌ام تمام آنچه می‌دانستم را به شما آموزش دهم. نه تنها هیچ نکته و موضوعی را به عنوان “فوت کوزه‌گری” ناگفته نگذاشته‌ام، بلکه آموزش‌های ویژه‌ای فقط برای بیان این فوت‌های کوزه‌گری منتشر کرده‌ام.

به طور خلاصه می‌توانم روند اعتمادساز فعالیت‌های فراد اندیش در سال ۹۵ را به صورت زیر بیان کنم:

  • ارائه آموزش‌های کاربردی مستمر و رایگان در کنار آموزش‌های تخصصی غیر رایگان
  • آموزش تمام دانسته‌ها و تجربیات حرفه‌ای و بیان “فوت‌های کوزه‌گری”
  • “تولید” برنامه‌های آموزشی به جای “کپی‌برداری” از منابع دیگر
  • تولید آموزش‌های مبتنی بر تجربه حرفه‌ای و آموزشی ۱۰ ساله
  • برقراری راه‌های ارتباطی متنوع با مخاطبان، مثل ایمیل، کانال تلگرام و سایت و پاسخگویی سریع به تمام سوالات
  • وجود ضمانت بازگشت هزینه ثبت‌نام در دوره‌ها، در صورت عدم رضایت از کیفیت دوره

سال ۹۵ برای من یک سوال فوق‌العاده بود. بازخورد مثبتی که از مخاطبان دریافت کردم، مهمترین عامل انرژی‌بخش برای من بود و همین باعث خواهد شد که سال ۹۶ به یک سال استثنایی برای فراد اندیش تبدیل شود.

در ادامه این مقاله می‌خواهم مهمترین دستاوردهای سال ۹۵ را با شما مرور کنم. با این توضیح که از همین حالا برای سال ۹۶ برنامه‌های فوق‌العاده‌ای دارم که به سرعت شاهد عملی شدن آنها خواهید بود.

اما آنچه در سال ۹۵ انجام دادیم…

کانال تلگرام آموزش FPGA از صفر

برای عضویت در کانال تلگرام و دسترسی به آموزش‌های بیشتر و اطلاع سریع از زمان انتشار آموزش‌ها و تخفیف‌های ویژه، روی دکمه زیر کلیک کنید:

۱) کانال آموزش FPGA از صفر

گرچه راه‌اندازی این کانال به کمی قبل از شروع سال ۹۵ بر می‌گردد، ولی چون عمده فعالیت‌های آن در سال ۹۵ بود می‌توان آن را جزء دستاوردهای این سال قرار داد.

در کانال آموزش FPGA از صفر، ده‌ها برنامه ویدیوی، صوتی و مقاله آموزشی در زمینه FPGA به صورت رایگان ارائه شد و یکی از مهمترین عوامل تعمیق ارتباط بین ما و مخاطبان ما بود.

بخش‌های سوال روز، پروژه هفته، معرفی کتاب، برنامه های ویدئویی و مقالات و اخبار از جمله روش‌های ارائه آموزش در این کانال هستند.

چیزی که آموزش‌های این کانال تلگرامی را از کانال‌های مشابه متمایز می‌کند، این است که حتی یک پست یا مطلب در این کانال را از منابع دیگر کپی‌برداری نکرده‌ام و تمام آنها را به اصطلاح “تولید” کرده‌ام.

این نوع از آموزش احتمالا مهمترین عامل ایجاد علاقه و اعتماد در بین مخاطبان است که البته نیاز به صرف زمان بسیار زیاد دارد.

محتویات دوره طراحی دیجیتال با FPGA

۲) دوره جامع طراحی دیجیتال با FPGA

در سال ۹۵، هشت دوره از این آموزش حضوری برگزار شد که هر هشت دوره با استقبال بسیار زیاد مخاطبان و با ظرفیت کامل برگزار شد.

دوره جامع طراحی دیجیتال با FPGA، یک دوره هشت جلسه‌ای حضوری است که در آن با روش‌های اصولی و استاندارد طراحی انواع مدارات دیجیتال به کمک FPGA آشنا می‌شوید. آنچه در این دوره یاد می‌گیرید، حاصل بیش از ۱۰ سال تجربه حرفه‌ای من در زمینه طراحی سیستم‌های دیجیتال در حوزه‌های مختلف صنعتی و نظامی است. تجربیاتی که در مدت دو ماه در این دوره کسب می‌کنید، به طور معمول شاید نیاز به صرف چندین سال داشته باشد.

در سال ۹۶ این دوره بازطراحی خواهد شد و بر مبنای پیشنهاداتی که در طی ۱۷ دوره اخیر دریافت کرده‌ام، تغییراتی در آن خواهم داد.

برد آموزش FPGA فراد ۱

۳) برد آموزش FPGA فراد ۱

پس از شروع اولین دوره طراحی دیجیتال با FPGA، نیاز به وجود یک برد آموزشی مناسب برای شرکت‌کنندگان در دوره‌ها به شدت احساس می‌شد. از میان برد‌های موجود در بازار، چندین مورد را تست و استفاده کردم، اما هیچ‌کدام خصوصیات مورد نظر من را برای کمک موثر به فرآیند یادگیری نداشت.

من به دنبال برد آموزشی بودم که در عین داشتن کیفیت و قابلیت‌های مناسب برای انجام تمرین‌های عملی، از قیمت کمی هم برخوردار باشد تا افراد بیشتری بتوانند از آن استفاده کنند.

این موارد در نهایت باعث تولید برد فراد ۱ شد.

در سال ۹۵، بیش از ۷۰ نسخه از این برد توسط شرکت‌کنندگان در دوره‌های فراد اندیش خریداری و تست شد و خوشبختانه هیچ مشکلی در کاربری آنها مشاهده نشد. به همین دلیل، در انتهای سال ۹۵، عرضه عمومی این برد آموزشی را به تمام مخاطبان فراد اندیش شروع کردیم.

دوره پردازش سیگنال با FPGA

۴) دوره جامع پردازش سیگنال با FPGA

هیجان‌انگیزترین نقطه سال ۹۵ برای من، برگزاری اولین جلسه از اولین دوره جامع پردازش سیگنال با FPGA بود.

در سال ۹۵، برای اولین بار دوره پردازش سیگنال با FPGA در آموزشگاه فراد اندیش با استقبال فوق‌العاده علاقه‌مندان برگزار شد.

طراحی این دوره حدود ۴ ماه زمان لازم داشت و در این مدت سعی کردم تمام دانسته‌ها و تجربیاتم را در زمینه پردازش سیگنال با FPGA در قالب یک دوره آموزشی ارائه دهم.

زمان زیادی را صرف طراحی یک ارائه قابل درک از مفاهیم عمدتا پیچیده پیاده‌سازی الگوریتم‌ها کردم و بازخورد فوق‌العاده مثبتی که از شرکت‌کنندگان در همان جلسه اول برگزاری اولین دوره دریافت کردم به من این اطمینان را داد که این دوره را باز هم برگزار کنم و خوشبختانه در دوره دوم، استقبال حتی بیشتر هم بود.

تخصص اصلی من، پیاده‌سازی الگوریتم‌های پردازش سیگنال به کمک تکنولوژی FPGA است. در این دوره، هرآنچه در این حوزه می‌دانم را با یک بیان بسیار جدید ارائه می‌دهم و شما برای یادگیری این مطالب، نیاز به هیچ دانش قبلی در زمینه پردازش سیگنال یا نرم افزار MATLAB ندارید.

نماد اعتماد الکترونیکی دو ستاره

۵) اخذ نماد اعتماد الکترونیکی دو ستاره

برای اینکه اعتماد بین ما و شما باز هم بیشتر شود و روند تعاملات مالی در سایت کاملا قانونی باشد، در سال ۹۵، نماد اعتماد الکترونیکی دو ستاره نیز از وزارت صنعت و معدن برای سایت فراد اندیش دریافت شد.

پیش از آن، مجوز انتشار محصولات ویدیویی هم از وزارت فرهنگ و ارشاد برای اولین محصول ویدیویی فراد اندیش دریافت شد.

بدین ترتیب، تمام خریدها و تعاملات مالی آنلاین و غیرآنلاین که از طریق سایت فراد اندیش انجام می‌شود کاملا قانونی و مطمئن خواهند بود.

تکنیک‌های پیشرفته تست مدار با ChipScope

۶) تکنیک‌های پیشرفته تست مدار با ChipScope

اولین محصول آموزشی ویدیویی فراد اندیش هم در اواخر سال ۹۵ ساخته شد. این محصول آموزشی، در حقیقت یک دوره آموزشی آنلاین کوتاه است که آن را در ۴ جلسه تهیه کرده‌ام.

این محصول در روزهای نخستین سال ۹۶ در سایت قابل دسترسی خواهد بود و به عنوان اولین دوره کوتاه آنلاین فراد اندیش می‌توانید از آن استفاده کنید.

اینها البته فقط بخشی از مهمترین فعالیت‌های انجام شده در فراد اندیش در سال ۹۵ بود. در سال ۹۶، منتظر اتفاقات فوق‌العاده هیجان‌انگیزتری باشید که بعضی از آنها خیلی زود، یعنی در فروردین ماه، انجام خواهند شد.

 

نظر شما راجع به فعالیت‌های انجام شده در سال ۹۵ چیست؟ برای سال ۹۶ چه پیشنهادی دارید؟

لطفا نظرتان را در مورد این برنامه در پایین همین پست با دیگران به اشتراک بگذارید. همچنین با کلیک روی هر کدام از دکمه‌های اشتراک گذاری در ستون سمت چپ این صفحه و اشتراک‌گذاری این مطلب در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید افراد بیشتری را در یادگیری این مطالب سهیم کنید.

کانال تلگرام آموزش FPGA از صفر

برای عضویت در کانال تلگرام و دسترسی به آموزش‌های بیشتر و اطلاع سریع از زمان انتشار آموزش‌ها و تخفیف‌های ویژه، روی دکمه زیر کلیک کنید: